Zpět na novinky

Hlavní výhody coworkingů

Hlavní výhody coworkingů

12.9.2023

Coworkingové prostory dnes využívá stále více lidí. Už dávno neplatí, že jsou vhodné pouze pro freelancery. Jedná se o místa, kde se setkávají týmy pracující na dálku, začínající startupy, jednotlivci z různých odvětví, ale také zavedené firmy. Připravili jsme pro vás hlavní klíčové výhody, které coworkingové prostory podle nás poskytují. Nejedná se pouze o nový trend, který musí okamžitě každý vyzkoušet, ale spíše o nový způsob, jak vnímat možnosti pracovního prostředí.

1. Příležitosti pro networking 

Coworkingové prostory vytváří ideální prostředí pro networking a následné navazování nových spoluprací. Díky komunitním akcím a networkingům se můžete setkat s lidmi, kteří mají různé zkušenosti a dovednosti. To je cesta k tomu, získat nové obchodní příležitosti nebo navázat nová obchodní partnerství.

 

2. Inspirace a kreativní prostředí

Na rozdíl od Home Office dokážete oddělit svůj pracovní život od soukromého. Tím pádem vás nemohou rozptylovat například domácí práce a vy se tak stanete pracovně produktivnějšími. Coworkingové prostory jsou navíc často navrženy tak, aby vás inspirovaly a podpořily vaši práci či podnikání. Také interakce s dalšími lidmi může podpořit váš pracovní růst i osobní rozvoj.

 

3. Svoboda a flexibilita

Chcete čas od času změnit pracovní prostředí? Nebo potřebujete místo, kde budete mít svůj pracovní prostor každý den? Potřebujete strávit den v zasedačce, ale zítra byste ocenili výhled na park? Coworkingová centra nabízí různé možnosti. Ať už se jedná o lokalitu, pracovní místo nebo členství, můžete si vybrat přesně to, co vám vyhovuje. Můžete zvolit lokalitu, konkrétní místo i čas na práci přesně dle svých představ. Vše můžete flexibilně přizpůsobit růstu vaší firmy.

 

4. Na náklady nejste sami

Sdílení infrastruktury s ostatními členy komunity má své výhody. Nemusíte se starat o nákup a údržbu kancelářského vybavení a snížíte své provozní náklady. Také se vám podaří osvobodit od administrativní zátěže, která je spojená s pronájmem vlastní kanceláře. Benefitem také mohou být služby, které jsou součástí členství. Může se jednat o služby recepce, úklid pracovního místa, občerstvení na pracovišti apod. 

 

5. Profesionální vybavení

V coworkingu máte možnost využívat zasedací místnosti, společné prostory nebo moderní technologie. Díky tomu můžete zvýšit nejen pracovní efektivitu, ale také například pozvat klienty do reprezentativních míst. I tím si můžete zajistit zvýšení důvěryhodnosti u svých klientů. 

 

Využití společné infrastruktury s ostatními členy komunity přináší své benefity. Připojte se ke coworkingu a objevte všechny výhody, které vám tento moderní pracovní koncept může nabídnout. Buďte součástí inovativního prostředí, kde se inspirujete a rozvíjíte své podnikání!