Zpět na novinky

Coworkingová síť Adama Zvady se dál rozrůstá. Od Penty kupuje centrum Base v komplexu Churchill

Coworkingová síť Adama Zvady se dál rozrůstá. Od Penty kupuje centrum Base v komplexu Churchill

5.12.2023

Společnost Scott.Weber Workspace má v Praze už třináct poboček. Příští rok chce přidat dalších osm a vstoupit do regionů, bude v Brně i Ostravě.

Pozici lídra na pražském trhu s flexibilními kanceláři potvrzuje společnost Scott.Weber Workspace, kterou založil a vede Adam Zvada. Nově do jejího portfolia patří plně obsazené coworkingové centrum Base, které je součástí kancelářského komplexu Churchill na Praze 2. Kupuje ho od společnosti Penta Real Estate, která ho vybudovala a dál se chce soustředit primárně na své nové developerské projekty, převážně kolem oblasti Florence a hlavního nádraží. Scott.Weber měl podle informací CzechCrunche zaplatit za Base řádově desítky milionů korun.

„Scott.Weber Workspace registruje čím dál větší poptávku po plně vybavených kancelářích, a tak neustále hledáme nové příležitosti k růstu jak akvizičně, tak organicky. Svou lokalitou, atraktivitou a úrovní služeb Base do našeho konceptu plně zapadá, a tak pro nás bylo logickou volbou. Naše předpověď konsolidace trhu se naplňuje, v současnosti naše centra zaujímají téměř čtyřicet procent trhu,“ říká Adam Zvada, CEO a zakladatel Scott.Weber Workspace.

Konsolidaci nedávno potvrdil také konkurenční WorkLounge Lubomíra Šilhavého, který za 450 milionů korun koupil budovu City Point na Pankráci v Praze 4, kde bude rovněž provozovat jednu ze svých coworkingových poboček. K největším hráčům na českém trhu s flexibilními kancelářemi patří kromě Scott.Weber a WorkLounge také IWG a jeho Regus. První jmenovaný teď svou pozici ještě posílil, protože Base v Churchillu se stane jeho třináctou pražskou pobočkou.

K dispozici bude nájemníkům z řad jednotlivců a firem i nadále kromě privátních kanceláří pro menší či větší týmy také osm zasedacích místností různých velikostí, školicí místnost a komunitní zóna s možným využitím na eventy až pro 100 osob. Najednou může v prostorech pracovat až 300 zaměstnanců. Rozvoj Scott.Weber Workspace tím navíc zdaleka nekončí. Čtrnácté centrum otevře v prvním kvartále příštího roku v pražské Libni v komplexu Dock, kde bude celkem 350 kancelářských míst.

„Naším plánem je do poloviny příštího roku uzavřít s pronajímateli budov smlouvy na dalších osm center, včetně rozšíření na stávajících lokalitách. Scott.Weber Workspace tak obsadí více než padesát procent trhu se servisovanými kancelářemi a coworkingovými centry a téměř zdvojnásobí současnou pronajímatelnou plochu. Ta teď činí 41 tisíc metrů čtverečních. V rámci této expanze také vstoupíme do regionů, postupně otevřeme centra v Brně a Ostravě,“ dodává Adam Zvada.

Na dotaz CzechCrunche, jak se jeho firmě daří finančně, uvedl, že v obratu od roku 2020 dosáhl Scott.Weber nárůstu téměř o 150 procent. Odhadovaný obrat na rok 2024 má být půl miliardy korun. Dosavadní majitel coworkingového centra Base, které se otevřelo v roce 2020 a navrhlo ho české studio Perspektiv, v podobě Penta Real Estate se bude nyní soustředit hlavně na projekty kolem Florence a hlavního nádraží.

Tam Penta nedávno otevřela očekávanou budovu Masaryčka, v níž je i Apple Storu se podobající obchod iStyle. Pod dohledem jednoho ze spolumajitelů investiční skupiny Marka Dospivy má v plánu zastavět i další části v samotném centru Prahy včetně Florence. To potvrzuje také Pavel Streblov, obchodní ředitel pro komerční výstavbu společnosti Penta Real Estate. Coworking Base ale Penta přece jen úplně neopustí – i nadále ho bude provozovat v Jurkovičově teplárně v Bratislavě.

„Pražský koncept Base byl kombinací perfektní lokality, stylového pracoviště, kvality a špičkového zázemí s bezstarostnou flexibilitou typickou pro coworkingové prostředí. Nicméně jsme vnímali konsolidaci na trhu flexibilních kanceláří ze strany specializovaných operátorů, kteří mohou díky širší paletě lokalit nabídnout svým nájemcům větší mírů flexibility. Místo dalšího růstu pražského Base jsme se proto rozhodli soustředit se na náš klíčový byznys – rozvoj velkých developerských projektů v širším centru Prahy,“ říká Pavel Streblov.

 

zdroj: Coworkingová síť Scott.Weber se rozrůstá. Kupuje centrum Base - CzechCrunch (cc.cz)